tel:  +420 224 453 525     mail:     czdeenrusi
Úvod → Reference → C&A – Rohový portál → Zpět

C&A – Rohový vchodový světelný portál s čelní plochou z plastu – ČR

rohový portál C&A rohový portál C&A rohový portál C&A rohový portál C&A rohový portál C&A
rohový portál C&A rohový portál C&A rohový portál C&A rohový portál C&A rohový portál C&A

Při realizaci tohoto světelného portálu, umístěného v brněnské Olympii, jsme se museli utkat s několika úskalími, danými nejen rozměry portálu, ale též technickým řešením stavby v místě, kde je tento portál umístěn.

Hlavním úskalím bylo vedení dilatační spáry budovy skrze průchozí prostor portálu. Tuto záležitost řešíme poměrně běžně, ale v tomto případě – v důsledku různého zatížení konstrukce budovy, daného množstvím již postavených pater nad jednotlivými částmi – před námi stál úkol poměrně závažný. V době instalace portálu se totiž výškový rozdíl podlah na obou stranách spáry lišil asi o 8 cm s tím, že zhruba do roka bude stavba pater dokončena a podlahy se dle výpočtu statika srovnají do roviny. Naši technici problém vyřešili tak, že si konstrukci portálu v myšlenkách zjednodušili na nosník se dvěma oporami – jednou kloubovou a druhou suvnou. Příčně vyřešili konstrukci portálu tak, že ze strany pasáže i ze strany prodejní jednotky obrysy světelné části portálu přesahují konstrukce budovy. Spára mezi těmito přesahy umožňuje, aby se budova i portál vůči sobě pohybovali bez kolize.

Podobný oříšek jsme řešili i při realizaci světelných portálů v obchodním centru Aupark v Bratislavě. Nejlepší referencí o kvalitách našich konstrukcí je to, že o většině našich realizací neslyšíme od našich zákazníků nic až do doby, kdy po pěti a více letech chtějí vchody optimalizovat dle nového brandingu.

ABB Austrian Airlines C&A Czech Airlines DHL Economia ETA Gerlach Hochtief Hospodářské noviny Johnson & Johnson McDonald's PPL Ricoh Sazka TNT Carl Zeiss ABB Austrian Airlines C&A Czech Airlines DHL Economia ETA