I dno se musí udržovat


Pokud se bavím o vodě v bazénu, je nutno vědět, že jsou dvě základní kritéria. Čistota a zdravotní nezávadnost. Pokud je to všechno v pořádku, lze hovořit o kvalitní vodě. Jde o to, že voda samotná může být čistá jako křišťál, ale může mít v sobě něco, co lidské oko nevidí. Jsou to například různé choroboplodné zárodky. Zde je pak nutno sahat po chemických zbraních, protože tomu filtrace zabránit neumí. Tomu jejich množení, račte rozumět.

bazén u domu

My se však budeme zabývat nečistotou hrubou, tedy lidským okem viditelnou. Proti ní se dá zakročit poměrně jednoduše. Mělo by to začínat sesbíráním toho nejhrubší znečištění pomocí síťky na teleskopické tyči. Zbude pak jen to, co síťka nezachytila. To je takové to jemné něco, co kalí vodu a vůbec to otravuje. Nejlépe je to vidět, když se voda uklidní a takové to podivné na dně, to je přesně ono. Ze dna to neodstraníte třeba hadrem. Snad jen trošku, ale zbytek jen rozvíříte a nic více. Tady je třeba bojovník, který s tím zatočí pořádně i když ne úplně. Ovšem ve spolupráci s pořádnou filtrací to dají poměrně lehce.

Tento bojovník proti znečištěné vodě se jmenuje bazénový vysavač. Není to drahá záležitost, pokud ovšem nechcete stroj osázený brilianty.

kluk ve vodě

Těchto věciček je opravdu spousta druh, od těch méně výkonných a náročných na obsluhu za cenu kolem tisícovky, až za bazénové speciály s plnou automatikou za třicet tisíc. Sami si musíte vybrat na co máte a jak výkonný ho chcete. A hlavně zda ruční nebo automat. Snad ani není třeba popisovat výhody toho automatického. Je pochopitelně lepší snad ve všem oproti ručnímu, ovšem je také o to dražší. Takže volba je jen na vás. Bez vysavače to asi nepůjde a když, tak jen ztěžka, a ještě navíc pěkně draze. Ona ani ta nejlepší filtrace nezvládne to, co udělá více věcí ve vzájemné spolupráci. A vysavač si koupíte kliknutím na odkaz výše.