Nechte koberec hloubkově vyčistit


Pozvali jste si domů návštěvu, která je vám ze všech nejbližší – vaše rodiče, a trávíte tu společně Vánoční svátky, Velikonoce nebo nějakou jinou oslavu, například narozeniny? Mezi rodiči a dětmi panují obvykle uvolněné a upřímné vztahy a od rodičů se také dozvíte některé nápady a tipy, jak vaši domácnost vylepšit. Jedním z témat, na která se lidé při rozhovoru v obýváku nebo v ložnici zaměřují, jsou koberce.

vysávání koberce

Zašedlá barva

Možná, že si také vaši rodiče všimli, že váš nový koberec, který máte v místnosti položený teprve dva roky, že již není tak barevný a atraktivní, jako v den, kdy vám jej přivezla přepravní společnost, a možná jim také připadá poněkud zašedlý. Máte-li takové podezření, pak posuňte sedací soupravu nebo postel, skříň a další nábytek, který je tu posazený po celou dobu na svém místě, kousek stranou, abyste mohli porovnat původní barvu koberce s tou současnou. Někdy je rozdíl tak markantní, že není třeba další komentář. Může se to stát i přes pravidelné vysávání sáčkovým vysavačem, protože tento vynález nenasaje všechny nečistoty, co jsou v koberci přítomny.

modrý koberec

Organický zápach

Dalším problémem kobercových tkanin je zápach, který připomíná kombinaci žluklého másla a nemytých bosých chodidel. Není to náhoda, protože se v koberci usazuje mastnota, která se do ovzduší dostává při vaření, a zde pak časem žlukne. Mastnota je velmi lepkavá a z koberce ji běžným vysavačem nedostanete. A co se týče chodidel, zde také není třeba sáhodlouhé vysvětlování, protože se po koberci chodí nejčastěji v ponožkách nebo naboso, a na chodidlech se nachází dostatek potu k tomu, aby se mohl vtírat mezi kobercová vlákna. Na zapáchající a skvrnitý koberec si pak pozvěte specialisty na čištění koberce wismont-cisteni.cz, například strojem Rotovac, který si poradí i s usazenými a přilepenými nečistotami, a se zápachem.