Solární elektrárna na rekreační chatě nad řekou


Také máte rádi klid a pohodu mimo městské aglomerace? Anebo jste dokonce město definitivně natrvalo opustili a rozhodli jste se prožít zbytek života na samotě či polosamotě v rekreační oblasti, například někde v Posázaví, na Rakovnicku poblíž Berounky či na Třeboňsku, v krajině rybníků a borových lesů? V takovém prostředí jsou úžasné východy a západy Slunce, a pokud tu máte zajištěný zajímavý výhled do přírody, musí to být skutečně úchvatné.

fotovoltaika na střeše

Až budete takhle jednou brzy ráno vstávat a vyjdete na zápraží, abyste přivítali Slunce, vykukující zpoza obzor, ohlédněte se za vaše záda směrem ke střešní krytině. Budete-li tam mít několik levných solárních panelů joyce-energie.cz, možná si vybavíte, jak vám je instalovala specializovaná firma, která vám také propočítala výhodnost této investice. Navrhla vám zcela nezávislý ostrovní fotovoltaický systém, který vám zajistí to, že váš dům na samotě bude elektrifikován i mimo distribuční soustavu. Budete tu moci mít všechny obvyklé elektrické spotřebiče, a v kombinaci s vytápěním dřevem v krbu s výměníkem, který je připojený k podlahovému topení, tu budete mít zajištěný dokonalý komfort. Můžete si tu i v zimě dopřát bosonohou chůzi a uvařit si svůj ranní čaj v rychlovarné konvici zapojené do zásuvky na 230 V střídavého proudu.

fotovoltaické panely

Možná tu i zjistíte, že vám k životu stačí méně majetku a skromnější životní styl, zcela nezávislý od šílenství, které se odehrává na energetických burzách, kdy se lidé musí podřizovat ceníkům dodavatelů energií. Být zcela nezávislý na státu a rozvodné soustavě je výhodné i v tom, že neřešíte náhlé i plánované výpadky proudu, a nemusíte se kvůli tomu přizpůsobovat a stresovat. Výhodou ostrovní fotovoltaiky je to, že ji můžete mít nainstalovanou prakticky kdekoli, kde svítí Slunce, a spolu s ní si uvědomíte, že tato životodárná hvězda nám dodává svou energii zdarma, a buďme rádi, že nám rok, co rok za to nevystavuje žádnou fakturu.