Kdy si pronajmout ocelový skladový kontejner

Rekonstruujeme dům – rekonstrukce rodinného domu nebo rekreační nemovitosti se může odvíjet všelijak a jednou z cest je i komplexní výměna podlahové krytiny, výměna oken a dveří nebo výstavba topení v podlaze. Tehdy je bezpodmínečně nutné veškeré prostory zcela vyklidit a věci někam odnést. Jenže kam, když není k dispozici žádná kůlna, dřevník nebo garáž? Anebo k dispozici jsou, ovšem jsou zaplněné věcmi… tehdy má právě význam zauvažovat o pronájmu skladu.

skladový kontejner

Vyklízíme dům – vyklízení nemovitostí může probíhat tak, že tuto práci zadáte vyklízecí firmě, a ta ji provede doslova a do písmene na klíč. Někdy se však může hodit ještě před samotným vyhazováním předmětů do kontejneru jejich probírka – prostě se vám například zalíbí nějaký otoman, houpací křeslo, starožitný lustr či vyřezávaná skříň, které byste rádi prozatím dočasně někam umístili, než je někomu darujete, renovujete či prodáte. Je-li takových předmětů více, pak se tu skladový kontejner může dobře uplatnit.

ocelové kontejnery

Rychlé stěhování – chystáte rychlé stěhování, například do nemovitosti, kterou vám darovali rodiče, a vy se tak můžete vymanit z předraženého nájemního vztahu? Pak se vám může kontejner hodit jako dočasné úložiště vašich věcí, pokud je dům plný původního vybavení, a vy se nejprve musíte tím vším prokousat a všechno protřídit. Kontejner se umístí na pozemek nedaleko vchodu do domu a můžete pak velmi pohodlně nakládat se všemi předměty, aniž byste vážili dlouhou cestu do nějakého externího úložiště, například od stěhovací firmy.

Pronájem na dobu neurčitou – na jak dlouho si kontejner pronajmout? Vždy to záleží na dohodě s pronajímatelem, ale v zásadě lze říci, že vám jej poskytne na tak dlouho, jak chcete vy. I kdyby to mělo být na několik let. Někdy se kontejner může hodit pro dlouhodobou rekonstrukci, která trvá třeba půl roku, a někdy vystačíte s krátkým pronájmem na pár týdnů.