tel:  +420 224 453 525     mail:     czdeenrusi
Úvod → Reference → C&A – Portál do oblouku → Zpět

C&A – Vchodový světelný portálu do oblouku s čelní plochou z plastu – SR

portál do oblouku C&A portál do oblouku C&A portál do oblouku C&A portál do oblouku C&A
portál do oblouku C&A portál do oblouku C&A portál do oblouku C&A portál do oblouku C&A

Atypický portál – světelný vstup do prodejny, který kopíruje zakřivený tvar pasáže a který svým zakřivením podtrhuje záměr architekta zvýraznit tuto část obchodního centra. Tento portál je umístěn v interiéru v místě s poměrně stálou vnitřní teplotou. To nám umožnilo použití speciálního plastu probarveného ve hmotě, který odpovídá firemní barvě zákazníka. Větší počet realizací, při nichž byl použit tento plast, umožnil výrobu konkrétního odstínu na zakázku.

Zakřivení portálu není stejnoměrné a neodpovídá kružnici ani parabole, nedá se tedy matematicky definovat. Proto byla velmi důležitá spolupráce s částí stavby centra, která měla na starosti výrobu a instalaci ocelových konstrukci tvořících ohraničující prvky prodejní jednotky. Díky ochotě stavby byla tato část pasáže vyrobena dříve a naši pracovníci ji mohli pomocí laserových zařízení zaměřit a zanést křivku do naší výrobní dokumentace.

Při práci s kovovými i plastovými prvky jsme museli mít na paměti nejen přesnost a návaznost konstrukce a pláště na ostatní fasádní prvky tvořící průčelí výrobní jednotky, ale i tepelnou roztažnost plastu, která je řádově vyšší než u materiálů při stavbě interiérů běžně používaných. V případě, že budete mít cestu do obchodního centra Optima v Košicích, můžete kvalitu naší práce zkontrolovat a ocenit.

ABB Austrian Airlines C&A Czech Airlines DHL Economia ETA Gerlach Hochtief Hospodářské noviny Johnson & Johnson McDonald's PPL Ricoh Sazka TNT Carl Zeiss ABB Austrian Airlines C&A Czech Airlines DHL Economia ETA