Dejte vyniknout barevným kontrastům betonového plotu


Výstavba betonového oplocení začíná již ve vašem obýváku nebo pracovně, kde se rozhodujete o tom, jaký povrchový reliéf a barvu betonových bloků si zvolíte za vlastní. Musíte se probrat množstvím nabízeného materiálu a porovnávat jej s okolním prostředím, kam bude plot začleněn. Vás bude především zajímat estetické hledisko, protože to technické za vás řeší stavební firma či řemeslníci, kteří plot staví na klíč, pokud se ovšem nakonec nerozhodnete stavět plot sami.

betonový plot

Vybrat barvu a styl betonového plotu není jednoduché, ale existují určité ukazatele, které vám mohou poskytnout jisté vodítko k úspěchu:

Kombinace betonu a dřevabetonové ploty Znojmo se velmi často kombinují se dřevem. Zajímavě vypadají například vodorovné latě pokládané přes sebe, v mírně zkoseném úhlu. Nesnažte se ovšem sladit beton a dřevo do stejného barevného odstínu, toto se vám stěží podaří a navíc to vypadá příliš fádně a spíše podivně.

cihlová zeď

Kontrastní barvy – ať už kombinujete beton s dřevem, anebo stavíte oplocení pouze z betonových monobloků, využijte síly barevného kontrastu plotu vůči okolí. Například máte-li domovní fasádu žlutou či okrovou, vybírejte barvu plotu spíše v ostře kontrastní zelené nebo červeno hnědé. Lidský zrak se pak zaměří na samotný kontrast barev a bude jej vnímat jako něco velmi zajímavého. Kdybyste si vybrali plot ve stejné barvě fasády domu, bude s ním spíše splývat, a jeho krása v popředí domu téměř zanikne.

Šachovnice – chcete-li upoutat pozornost a vytvořit vzrušující vstup do domu, vsaďte na šachovnici, jinými slovy pravidelnému střídání kontrastních barev panelů. Je to velmi působivé a navíc se tím nezaměřuje pozornost na opticky rušivé spáry mezi jednotlivými panely, ale na celkovou koncepci oplocení.

Živý plot – betonový plot také může posloužit jako vnější bariéra před prachem a hlukem z ulice, zatímco těsně před betonové desky předsadíte z vnitřní strany pozemku živý plot z tújí, zimostrázu, pámelníku a jiných vhodných dřevin.