Na ples jedině za dámu


Ples je velká událost a je nutností se na něj patřičně obléct. Ženy již od pradávna nosili na významné společenské události věhlasné róby, které je stáli jmění. Tyto róby však byli poněkud nepohodlné a díky urputným korzetům nemohli ženy skoro ani dýchat nebo si sednout. Dnes je doba v oblasti ženských společenských šatů volnější. Nabídka šatů je veliká, o to je výběr těžší.

Plesové barvy

Vhodně zvolená barva dokáže zázraky. Barvy umí pleť rozzářit nebo na opak dodat temnotu celkovému vzhledu. Barevnost šatů vybírejte s ohledem na tón pleti a barvu vlasů. Tmavovlasým ženám skvěle padnou šaty v odstínech červené, fialové, stříbrné ale i bílé. Světlovlásky vybírají z jemných světlejších odstínů modré, zelené nebo růžové. Černá klasika sluší úplně všem, to je sázka na jistotu.

světle modré šaty

Dlouhé či krátké

Dlouhé šaty jsou étericky krásné. Volit by je měli ženy s vyšší a postavou. Objemná sukně dlouhých šatů sluší ženám s vosím pasem. Plnoštíhlé ženy objemná sukně zbytečně rozšiřuje. Šaty s rovnou sukní volte s rozparkem pro pohodlnost při chůzi, ale jeho výšku nepřehánějte, mohla byste působit vulgárně. Ženy s menší výškou by měli volit spíše kratší šaty ke kolenům. Delší šaty by je mohli opticky zmenšovat.

Zahalit ramena

Ačkoli na ples chodíme v zimě, tak plese bývá horko. Není potřeba volit šaty s dlouhým rukávem. Šaty mohou být klidně jen nad prsa. Různým variacím se meze nekladou. Étericky budete působit s šifónovými rukávy u zápěstí staženými gumičkou, sexy budete se špagetovými ramínky a formálně vypadající jsou široká ramínka.

malé černé

Výstřih nebo rolák

Na ples se nehodí žádné vulgární projevy. Volte výstřih tak akorát, aby příliš neukazoval, ale naopak nemusíte mít rolák. Krásné štrasové šperky nazdobí každý dekolt ať už zahalený či odhalený.

Kam pro radu

Pokud si nevíte rady s výběrem plesových šatů, pak neváhejte zajít do půjčovny šatů, kde Vám s výběrem rádi pomohou. Skvělá půjčovna plesových šatů Praha disponuje kvalitním a proškoleným personálem, kde se svým klientům ochotně a rádi věnují.