Jak zařídit dětský pokoj


Dětský pokoj se mění společně s tím jak dítě roste. Zpočátku moc požadavků nemá a potřebuje v podstatě jen postel s kvalitní matrací, skříň na oblečení a místo na hraní. Jak přibývá věk, dítě potřebuje mít i dostatečně velký psací stůl s kvalitní židlí, která při sezení poskytne tělu potřebnou oporu. Čím je dítě starší, tím větší nároky má i na úložné prostory. Zatímco miminku stačí komoda a pár poliček, starším dětem taková skříň nepostačí vzhledem k tomu jak jim ve skříni přibývá oblečení.

velká skříň

Šatní skříň by měla být dostatečně velká, aby se do ní všechno pohodlně vešlo. Vnitřní členění by mělo odpovídat potřebám šatníku – mělo by v ní být dost místa na ramínka i šuplíky na drobnosti, jako je například prádlo. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím jak uspořádat dětem pokojíček, je optimální požádat o pomoc například designéra, který vám navrhne nejen barevné varianty, ale i nábytek, který je pro pohodlný pokoj klíčový.

Designér vám připraví několik návrhů a předvede vám vizualizace, ze kterých si vyberete variantu, která vám a hlavně dětem bude vyhovovat nejvíc. Záleží také na tom zda budete mít pro děti pokoje zvlášť a nebo budou mít jeden pokoj dohromady. Proto je nutné vybrat takový nábytek, který bude v případě jednoho pokoje pro více dětí vyhovovat všem.

dětský pokoj

Vestavěná skříň je ideálním řešením do jakékoliv prostoru. Dá se vyrobit do celého prostoru který máte pro skříň k dispozici, takže se využije každý centimetr prostoru na maximum. Vybrat si můžete ideálně výrobu na míru, kde si můžete vybrat nejen vzor skříně lacobel 6, což je dekor dveří, ale i vnitřní členění skříně.

Tvorba pokojíčku pro děti není jednoduchý úkol, ale je potřeba k němu přistupovat zodpovědně, protože nejde o levnou záležitost, kterou byste kupovali jen na chvilku. Pokoj by měl dětem vydržet několik let a proto vybírejte nábytek tak aby vydržel.