Jsou kyslíkové tablety do vířivky skutečně nezbytné?


Stále více lidí si pořizuje kromě bazénu také vířivku. Zatímco bazén slouží k plavání, ve vířivce se sedí a relaxuje. Proto je rozdílná také teplota vody – zde by měla být příjemně teplá, nikoliv však horká jako třeba ve vaně.

Není tedy divu, že podobně jako pro bazén je i pro ni nabízen v obchodech široký sortiment doplňků. Jedním z nich jsou i kyslíkové tablety do vířivky. Ty dnes můžete sehnat na stále více místech, a od prodejců uslyšíte, jak jsou úžasné. Je tedy dobré se podívat, jak a k čemu vlastně slouží.

klasická vířivka

V podstatě se jedná o formu nechlorové desinfekce. Ta je zde možná právě díky tomu, že ve vířivce je voda prakticky neustále v pohybu. Kyslík se tedy dostane prakticky do všech míst a může zde zlikvidovat případné mikroorganismy. To se může zdát na první pohled zvláštní – nenapomáhá ve skutečnosti právě tento prvek v jejich růstu?

Zde je nutné si uvědomit, že kyslík je ve své podstatě metabolický jed. Jistě, život na zemi se na něj adaptoval a využívá jej, avšak pokud jej máme příliš mnoho, dostaví se negativní následky. To je také například důvod, proč se v nemocnici pacientům přesně určuje přívod kyslíku.

dítě v bazénu

Je jasné, že smrtící koncentrace pro řasy a mikroorganismy je poněkud menší než pro člověka. Proto se jedná o bezpečnou metodu, jak se těchto škodlivých organismů zbavit, aniž bychom museli používat agresivní prostředky na bázi chloru, které by mohly mít negativní vliv i na nás, zvláště pokud máme citlivou pokožku.

Musíme však přiznat, že účinnost kyslíkových tablet ani zdaleka nedosahuje té, kterou má chlor. Proto se doporučuje je používat pouze jako prevenci, a pokud se přeci jen řasy objeví, sáhnou po osvědčených prostředcích. https://www.epravo.cz/top/clanky/servis-zdravotnickych-prostredku-a-blizici-se-konec-lhuty-pro-prodlouzeni-dosavadni-registrace-100826.html Jistě, nemusí nám to být po chuti, avšak věřte, že je to mnohem lepší řešení, než zbývající varianty. Proto se rozhodně vyplatí mít chlorové přípravky doma i v případě, že se rozhodnete jít cestou kyslíku.