Můj dům, můj hrad


Jenže tam někde je to jednoduché. Chýši si postaví z toho, co mu ostrov dá. Což je v našich podmínkách drobátko složitější, ne-li nemožné. A i kdyby bylo, zde potřebuje člověk spousty povolení a všeho možného, že jej ta chuť stavět přejde. Ale to nevadí, může si koupit bydlení již hotové. Zde je více možností, ale řeší se většinou jen byt v paneláku nebo rodinný domek. A když se to vyřeší, musí se začít shánět peníze. Je mezi námi málo občanů, kteří mají volně po kapsách tolik peněz, kolik stojí byt. Takové dva či tři miliony skutečně v peněžence nemá skoro nikdo. Pokud ano, má po starostech, pokud ne, musí si někde vypůjčit. K tomu jsou zde bankovní a nebankovní společnosti a je je na člověku, kterou variantu zvolí. Každá má své mínusy a každá také své plusy. Jen je třeba věc pořádně uvážit.

bankovky

Musíte předpokládat, že v bankovním sektoru po vás budou chtít nehoráznou spoustu potvrzení. Klíčové bude pro vás to o výši příjmů, a to z registru dlužníků. To si ovšem možná nebudete muset shánět sami, ale zařídí to přímo zaměstnanec banky. Ostatně, za to má zaplaceno, zde totiž zaplatíte hned za žádost, což v nebankovním sektoru většinou ne. No, ono je to jedno, protože pokud tam máte záznam tak jste v bankách skončili a už tam nemusíte někde něco zkoušet.

vějíř z bankovek

Ovšem pozor, je zde právě sektor nebankovní a v něm nebankovní hypotéky bez registru. A ty jsou tím, čím jsou. Při tomto druhu hypotéky většinou vaše drobné nedostatky nezajímají a registry se neberou v potaz. Ve velké většině případů nejsou třeba ani další, většinou zbytečná, potvrzení. Tady se hraje na rychlost a tyhle nesmysly celou záležitost pouze zdržují. A klient nebude čekat na peníze do důchodu, chce bydlet nyní, dokud je mlád.

Pokud vás to celé zajímá a chtěli byste takovou půjčku, můžete se podívat na detaily. Dostane se k nim kliknutím na odkaz výše.