Přibírání na váze může být problém


To, jakou postavu, záleží do určité míry na naší genetice. Je tedy přirozené, že pokud je vám geneticky dána štíhlá postava, bude pro vás obtížnější přibrat na váze. Ale do určité míry můžeme ovlivnit jak naši štíhlost, tak naši svalovou hmotu.

To všechno lze ovlivnit tím, jak budeme jíst a jak budeme cvičit. Někdo si myslí, že nabrat na váze je naprosto jednoduché. Ale nenechte se mýlit. Nabrat na váze může být dokonce ještě těžší než zhubnout. Znáte takové ty lidi, kteří mohou sníst co chtějí, a prostě nepřiberou? Spousta lidí říká, že je to jejich splněný sen. Ale pro takové lidi je velmi těžké přibrat, tím spíše, pokud chtějí nárůstu váhy docílit zdravou cestou.

svalstvo

Pokud si nejste jistí, zda na přibírání jdete zdravou cestou, nestyďte se poradit se svým lékařem.

Jaké mohou být důvody toho, proč nepřibíráte na váze, a tedy ani na svalstvu? Jak už jsme zmínili, velkou roli může hrát genetika. Poté strava. Jíte nevhodné potraviny, jíte málo, nebo jíte stravu s nedostatečným obsahem kalorií. Vaše fyzická aktivita je nízká, nebo máte sedavé zaměstnání, a k tomu nemáte uzpůsobenou vaši stravu. Anebo to může být naopak nadměrné cvičení, v kombinaci s nedostatečnou stravou.

Může za tím být i zdravotní problém. Například hyperfunkce štítné žlázy je častý problém, proč lidé nemohou přibrat. Pokud se vám nedaří opakovaně nabrat na váze, lékař by vám měl udělat vyšetření krve, které odhalí potencionální zdravotní problémy.

štíhlost

Kromě změny životního stylu si můžete dopomoci i různými doplňky stravy. Někteří lidé se uchylují ke steroidům, které jsou ale zdraví škodlivé a nelegální. Naštěstí existují i legální způsoby, jak si dopomoci k většímu svalstvu. Jako například bulharský tribulus Army Nutrition. Ten má unikátní složení a je velmi populární ve světě kulturistiky. Jedná se o přírodně složený doplněk stravy, který účinně stimuluje vaše svalstvo k jeho růstu.