Sportovat i v zimě!


Sportování je velmi důležitou a potřebnou součástí našich životů. Ovšem ne vždy je to to nejpříjemnější, co právě můžeme dělat. Jindy naopak se jedná o aktivitu, která nás baví sama o sobě, a vůbec si nemusíme uvědomit, že se jde o něco, u čeho kromě zábavy posílíme celý svůj organismus. Není na škodu najít si takovou aktivitu, může se jednat například o chození po horách s přáteli. Snad se ani nemusí jednat o vysokohorskou túru, během které spálíte tolik kalorií, kolik jindy za celý týden, ale pokud jde aspoň o drobnou procházku, při které se zadýcháte, pak je to úspěch. Taková procházka pak bude mít blahodárný vliv na Váš organismus, a samozřejmě také na psychiku.

zimní sport

Pomalu ale končí léto, což je obvykle období, během kterého se nejlépe sportuje i lidem, kteří ke sportu přirozeně netíhnou. V zimním období je pak hlavně kvůli nevlídnému počasí docela těžké přesvědčit sám sebe a odejít z vyhřátého domova. Pokud se Vám podaří alespoň dojít do fitness centra a tam si pár desítek minut zacvičit na strojích k tomu určených, je to velmi velký skutek, který si zaslouží ocenit. Nejlepší, zvlášť v zimním období, je ale sportovat venku, na čerstvém vzduchu. Čerstvý chladný vzduch má na dýchací cesty určité účinky, jako je zvýšení produkce hlenu a tak dále, což jsou jejich vlastní ochranné prostředky.

běh

Hlen na stěnách dýchacích cest totiž funguje jako bariéra, přes kterou se mikroorganismy dostanou jen stěží. Vy si tak zlepšíte nejen kardiovaskulární systém, ale také imunitu. Jedním z faktorů, které Vám mohou pomoci zvednout se z postele a jít si ven zacvičit i v zimních měsících, je kvalitní výbava. Například oblečení Didriksons Vás ochrání před všemi nepříjemnými vlivy počasí. Zdá se to snad jako velmi malá pomoc při překonávání odporu ke cvičení, ale i toto může být ta kapka, která právě převáží.