Vsaďte na fotovoltaiku


Elektřina v posledních měsících dost citelně podražila. A zejména pro ty, kdo jí spotřebovávají velké množství, se tato stala namísto pomocníka nepříjemnou přítěží. Protože kde na to má člověk brát, když je dražší a dražší úplně všechno a příjmy lidí ani zdaleka tak rychle nerostou a nepokrývají toto zdražování? Na čem ušetřit, aby se dala zaplatit třeba právě elektřina?

Někdo byl dotlačen okolnostmi k tomu, aby si doma méně topil, někdo se nedobrovolně otužuje ve stále chladnější sprše, někdo je doma třeba každou chvíli potmě, jen aby se nějaká ta koruna ušetřila.

solární panely

Ale jsou tu i lidé, kteří na elektřině třeba ani v nejmenším nešetří. Klidně ji spotřebovávají i ve velkém množství. A věřte mi, že nejde jenom o nějakou vrstvu zbohatlíků nebo o někoho razícího heslo ‚po mně potopa‘ a ruinujícího se. Jde o docela normální lidi, jako jsem já nebo vy.

Jak to, že si někdo nedá pokoj a šetří elektřinou, jak jenom může, zatímco jiný ne? A jak to, že ti touto energií nešetřící nebankrotují kvůli mastným účtům za proud?

solární panely

Je to prosté. Těm, kdo se nikterak neomezují, pomohla fotovoltaika Olomouc. Ti vsadili na solární elektřinu a dobře udělali. Když má totiž někdo vlastní solární panely, vyrábí si proud sám. A zadarmo. Takže nemá důvod, aby šetřil. Sluneční svit nic nestojí a je ho navíc dost, nespotřebuje se. A to je výhoda, jakou našim lidem žádná elektrárna a žádná distribuční společnost nemůže nabídnout.

A co vy? Ještě pořád se snažíte ještě více a více omezovat svoji spotřebu elektrické energie? Nebo už tuto neřešíte, protože je na Slunce spolehnutí?

Pokud jste na solární panely doposud nepřesedlali, máte kdykoliv tu možnost. Můžete tak učinit a šetřit i bez šetření. A možná nejen to. Nikdy nelze vyloučit ani to, že jednoho dne odstartuje nepříjemná doba blackoutů, jaké zná spousta zemí. A pak budete jedněmi ze šťastlivců, kteří bez proudu nezůstanou.