Kvalitní trička

A věděli jste, že existují firemní trička s potiskem? Pokud ne, tak je to škoda. Pokud ale vlastně nevlastníte žádnou firmu anebo společnost, tak je to vlastně úplně normální. Já si ale například pamatuji, že když jsem končila v deváté třídě, tak my všichni z deváté třídy jsme si nechali udělat opravdu krásná trička, se kterými jsme se potom loučili se školou a se všemi učiteli. Musím uznat, že jsem se na ten den velice těšila, protože stejně asi jako všichni děti z deváté třídy jsme se těšili, že až konečně vypadneme z té školy. Jenomže potom, když už došlo na lámání chleba, tak jsme více jak polovina žáků brečeli.

Trika jsou kvalitní.

A já jsem také brečela. Já už jsem si opravdu nedokázala představit, že bych žádného učitele už neviděla. Přece jsem tam v té škole strávila celých devět let, i když jsem tam kolikrát nadávala, tak to je vlastně celé moje dětství. Bylo to takové smutné. Nakonec to ale všechno dopadlo skvěle a my každý rok napůl se scházíme i s učiteli. Potom jsou tady ale zase jiná trička, která jsou firemní trička s potiskem promodarky.cz. Pokud vůbec nevíte, co jsou to firemní trička s potiskem, tak se vůbec nemusíte obávat. Firemní trička s potiskem jsou hlavně dělaná kvůli tomu, když je třeba nějaká firma a chce doporučit nějaké své výrobky.

Triko je originální.

Tak opravdu není nic složitějšího než pořídit firemní trička s potiskem, kde bude přesně napsáno anebo vyobrazeno to, co si majitel firmy právě přeje. A když má třeba například tisíc zaměstnanců a všech tisíc zaměstnanců si tohle vezme na sebe, tak potom má opravdu skvělou reklamu, a to skoro zadarmo. Majitel vlastně zaplatí jenom materiál a práci na firemní trička s potiskem a má vlastně už vyhráno. Já sama jsem si řekla, že kdybych i já měla nějakou firmu nebo společnost a podnikala bych, tak bych vůbec firemními tričky s potiskem nepohrdla. Přijde mi to také docela skvělý nápad, protože je to taková nenucená reklama. A potom když se pořádá nějaký briefing anebo setkání a zaměstnanci si vezmou firemní trička s potiskem, tak je to velice perfektní reklama a přijde mi to jako geniální nápad.

Jak si poradit s nátěrem karosérie starého veteránu

Láska k automobilovým veteránům je v naší zemi velice rozšířená a potvrzují to i některé akce, pořádané v rámci obcí či měst, kde se veterány prezentují v plné kráse. Můžete si tu povšimnout nejen vozidel z doby socialismu, což je doba vzdálená jen pár desítek let, ale i stařičkých bugatek z první republiky. Zamíříte-li blíž k některému z vozidel, zřejmě vám neunikne karosérie – v perfektním stavu, naleštěná, nablýskaná, zkrátka jaksepatří. Jak je možné, že se tak stará auta těší takové péči, a jak lze karosérii udržet i bez koroze v naprosto perfektní kondici tolik let?

automobilový veterán

Částečnou odpověď na tuto otázku hledejme v přípravě materiálu před nátěrem, nástřikem a lakováním. Velice důležité je totiž ocelové komponenty zbavit i těch nejmenších zbytků koroze, a teprve pak na ně nanášet příslušné ochranné vrstvy. Toto se poměrně často řeší speciální metodou, zvanou tryskání neboli pískování.

zkorodovaná karosérie auta

Kdybyste očistili zkorodovaný povrch pouze ručně nebo strojně s pomocí brusných a drátěných kotoučů, nebude to tak důkladné, jako při využití pískovaček. Tato technologie spoléhá na velmi silnou oporu v samotném principu, kdy se vhání pod tlakem na kovový povrch směs abraziva na tryskání, například křemičitý písek, skleněné kuličky (balotina), syntetický korund (oxid hliníku), nerezové granulky nebo karbid křemíku. Abrazivo si dokáže poradit s korozí, odstraní i zbytky tmelů a barev a z povrchu zmizí i další nečistoty, jako je mastnota, šmír, prach a zemina. Výsledkem je pak naprosto dokonalý povrch, někdy hrubší, někdy vyhlazený (dle typu abraziva), na který lze pak nanášet jakýkoli vhodný lak.

Co je však velmi důležité neopomíjet, jsou bezpečnostní opatření při práci s pískovačkami, zejména nošení pracovního oděvu, tedy hlavně speciálních rukavic, helmic či obličejových štítů, bund a vest atp.

Nebojte se skleněného zábradlí

Skleněné zábradlí může na první pohled vyvolávat dojem, že je natolik křehké, že se jedná spíše o ozdobu, než aby sloužilo těmto potřebám, aby se o něj mohl někdo silou zapřít, a pokud by do něj někdo nedopatřením vrazil, aby se spolu s ním nesesunulo k zemi. Tuto klamnou iluzi však vytváří dva faktory. Za prvé máme všichni zafixováno z vlastní zkušenosti, že upustíme-li sklenici na zem, rozpadne se na tisíc kousků, a za druhé cokoli je transparentní, vypadá velmi křehce.

tvrzené sklo

Skleněná zábradlí se ovšem nevyrábí ze skla, které je určeno pro vyfukování váz a džbánků, nýbrž ze skla tvrzeného. Jeho pevnost je natolik vysoká, že odolává i za extrémních povětrnostních podmínek vysokému tlaku a mechanickému namáhání, takže pod vámi jednoduše nepraskne. Možná jste si povšimli, že sklo se častokrát objevuje i na rozhlednách a vyhlídkových věžích jako adrenalinová záležitost, kdy návštěvníci vstupují na skleněnou desku, obestřenou zábradlím ze skla, aby měli dojem, že se vznáší v prostoru, a pod nimi je hlubina dvaceti metrů, toto je skutečně realizovatelné právě díky tvrzenému sklu.

skleněné zábradlí

Nemusíte mít obavy, co se týče bezpečnosti tohoto řešení, a můžete se pak plně soustředit na samotný estetický vzhled, jestliže jste se rozhodli pořídit skleněné zábradlí například na vaši terasu nebo na balkon bytového domu. Ostatně takto řešené balkony v některých bytovkách s novou fasádou jim vtisknou natolik atraktivní ráz, že se jim stěží vyrovnají jiná řešení s běžným zábradlím z konstrukční oceli. Skleněná zábradlí tu lze vyplnit tvrzeným zašupovacím sklem v horní části a máte z balkonu perfektní skleník nebo zimní zahradu. Výborně se tu pěstují muškáty, petúnie, lichořeřišnice, gladioly či gerbery. A co se týče údržby, je čištění tvrzeného skla stejně snadné, jako mytí klasických oken, pouze buďte pozorní, abyste z balkonu nevypadli.