Zlikvidovat odpad ze zakoupeného bytu je pro vyklízecí firmu hračka

Představte si, že jste zakoupili městský byt, v zajímavé lokalitě, například v blízkosti lesoparku, a že tu máte mnoho možností k rekreaci a projížďkám na kole, a už se těšíte, až se vyřídí všechny potřebné papírové formality a byt si budete fyzicky předávat. Prodej bytů může probíhat přes realitního makléře anebo individuálně bez realitky, ovšem ať už se to uskuteční jakkoli, vždy je otázkou vzájemné domluvy termín předání nemovitosti a podmínky, které v ten den musí být splněny.

vyklízení bytu nebo domu

Většinou se řeší odečty měřidel energií a dodávky tepla, které se zapisují do dodatku v kupní smlouvě, a následně se s těmito údaji operuje při změně vlastníka u dodavatelů energií. Na co se však může zapomenout, nebo se to prostě nějak přechází, je fyzický stav nemovitosti v den předání. Nejde ani tak o poškození kuchyňské linky, rozbitou skleněnou výplň dveří nebo poškrábanou malbu, spíše bývá problém v okamžiku, kdy se prostě bývalý majitel nebo jeho nájemník rozhodl ponechat v bytě většinu nábytku, koberce, svítidla a další předměty, a podobně na tom je i sklep, plný věcí.

úsporné žárovky

Co s tím? Máte dvě možnosti, buď se budete probírat věcmi a postupně je někam odvážet, což je pracné, zdlouhavé, a v případě, že se sem stěhujete, dokonce i takřka nemožné, anebo se obrátíte na vyklízecí firmu, která se o likvidaci odpadu v Praze postará.

Vyklízení bytů a skladových prostor je pro profesionály rutinní záležitostí, zatímco vy se s tím můžete trápit a třeba to i odnést na svém zdraví. Může to být pro vás příliš fyzicky náročné, namáhavé a zdlouhavé, můžete v některých prostorách narazit na mnoho prachu a nečistot, mohou se tu vyskytovat plísně a různé nebezpečné předměty, například staré zářivkové trubice, barvy a ředidla, benzín, jedy na hlodavce, infekční materiál (drogy po bývalém nájemníkovi), uhynulá zvířata, zvratky, výkaly apod.