Součástí zdravé výživy jsou i zeleninové šťávy


Když se kolem sebe rozhlédnete v obchodním domě s potravinami a nahlédnete ze zvědavosti do nákupních vozíků, které se potulují mezi regály, zjistíte, kolik lidí tu nakupuje vysloveně nezdravé potraviny. Bohužel stále na veřejnosti převažuje zájem o bílé pečivo, cukrovinky z rafinovaného cukru a mnoho synteticky upravených potravin, které mají jen minimální výživovou hodnotu. A když se pak k tomu přidá konzumace červeného masa a uzenin a alkoholických nápojů, nemůžete se divit, že jsou pak přeplněné ordinace lékařů a lidé zbytečně umírají předčasně na civilizační choroby.

mrkvová šťáva

V těch nákupních košících se sice tu a tam objevují zeleninové šťávy, pasterizované, v kartonových obalech, ale není o ně takový zájem, přitom je to jedna z nejzdravějších dobrot, kterou můžeme mít ve sklenici každý den. Zeleninová šťáva není jen nápoj, je to velmi výživná potravina s obsahem důležitých látek, které naše tělo potřebuje pro stovky biochemických procesů. A chcete-li tip na ty nejúčinnější, pak se zaměřte na červenou řepu, hlávkové zelí, rajská jablíčka, celer a mrkev.

červená řepa

Dodávat na trh zeleninové šťávy je obrovským přínosem pro celou společnost, a kdyby si to všichni lidé skutečně uvědomovali, náš svět by vypadal mnohem lépe. Naštěstí se tomuto procesu věnují alespoň někteří odborníci, kteří zhotovují speciální IBC kontejnery pro uskladnění a zpracování zeleninových a ovocných šťáv. IBC kontejnery prodej je pak činnost, s níž mohou spolupracovat další dodavatelské subjekty, a vytvářet bohatý sortiment v obchodech s potravinami a nabízet lidem mnohem lepší alternativy, než to, co tam dle názoru mnoha odborníků na zdravou výživu vůbec nemá co dělat.

Zeleninové šťávy by také mohly lépe pokrýt potřebu pitného režimu a zdravé výživy pro děti ve školách a měly by být nabízeny v mnohem větším rozsahu v nápojových automatech, odkud by měly definitivně zmizet pro děti zcela nevhodné nápoje s cukrem, sycené oxidem uhličitým, a s obsahem kofeinu.